7. októbra 2017

Buď rozhodný!

Nedávno sa mi narodil syn. Pohlavie sme vedeli už vopred, nechceli sme sa nechať „prekvapiť“. A priznám sa, že som tak trochu očakával dievčatko, mali sme s mojou Jankou vybraté už 2 dievčenské mená a zo srdca som túžil po princeznej, ktorú budem ochraňovať, držať na rukách, láskať… Neviem, možno má podobnú túžbu viacero mužov, akosi som sa nevedel na syna nastaviť.

Výrazne mi pomohlo, keď mi Janka pripomenula prisľúbenie, ktoré som dostal v modlitbe počas jedného príjemného stretnutia. Pán ma uisťoval, že dielo, ktoré spolu budujeme bude pokračovať aj prostredníctvom syna, nasledovníka, ktorého mi pošle. A on zájde ďalej než ja kedy budem môcť ísť. Vtedy som ešte nevedel, či čakáme dievča alebo chlapca, ale dostal som to akoby celkom jasne. Samozrejme, nenechal som sa tým zviazať, ale vrátilo sa mi to v pravý čas a upevnilo ma to v tom, že čakáme práve chlapca.

A teraz keď držím môjho Janka v náručí, tak mu veľmi túžim odovzdať všetko, čo som sa v živote stihol naučiť. A túžim z neho vychovať charakterného mladého muža, ktorý bude poznať Pána. Dať mu toľko lásky, koľko sa do neho zmestí. Razom sú všetky pochybnosti a neistota preč. Viem, že keby sa mi niečo stalo, Janko sa o rodinu postará – samozrejme, keď vyrastie. Nesmierne sa teším, že sa mi narodil mocný dedič.

Častokrát zachytím blogy, v ktorých si ženy píšu, že sú krásne také, aké sú. A navzájom sa povzbudzujú a uisťujú. Som rád, že to robia, ale akosi mi chýba niečo podobné medzi nami, mužmi. Akí máme byť my chlapi? V čom sa potrebujeme navzájom povzbudiť? Keď držím Janka v rukách a hovorím mu, akého ho vidím, mnohokrát to neviem vyjadriť slovami. Vylieza však zo mňa postupne: Vidím ťa, ako muža, ktorý stojí za svojím slovom. Vidím ťa ako muža, ktorý vie, čo chce. Vidím ťa ako muža, ktorý počúva Pána a ctí si ho. Ktorý je galantný k dámam a gentleman. Buduj vždy svoj charakter, Janko! V pote a krvi, buduj ho, dotiahni to do konca. Neboj sa prevziať zodpovednosť. Neboj sa bojovať. Buď bojovník. Viem, že ak sa rozhodneš milovať jednu ženu, budeš s ňou v dobrom i zlom, v zdraví i chorobe, v šťastí aj nešťastí. Alebo ak ťa Pán povolá, tak mu budeš zasvätený bez nejakých bočných cestičiek a kompromisov. Nebuď ako steblo trávy, ktoré sa ohne tam, kam fúka vietor. Buď rozhodný. Aj s dôsledkami. Nebuď vlažný, ani horúci, ani chladný. Lebo taký bude vyplutý z úst. Ty maj svoj cieľ jasne pred sebou. Buď rozhodný. Si silný. Máš na to. Verím ti. A verím aj tebe, ktorý čítaš tieto riadky. Buď skutočným mužom (alebo ženou)!  
Povedzte o tom ostatným...Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *